Advertisement

All Aroostook Athletes recognized.

The Aroostook League has named All Aroostook team selections.
The Aroostook League has named All Aroostook team selections.(wagm)
Published: Nov. 19, 2020 at 2:17 PM EST
Email this link
Share on Pinterest
Share on LinkedIn

PRESQUE ISLE, Maine (WAGM) -The Fall All Aroostook teams have been announced by the Aroostook League.

Boys Class B/C Soccer

Caribou: Riley Bouchard, Sawyer Deprey, Cody Herbert, Ethan Holdsworth; Fort Kent: Austin Delisle, Dylan Hebert; Houlton: Drew Foley, Isaiah Gentle, Cody Johnston; Presque Isle: Xavier McAtee, Conner Michaud, Jonah Roy

Boys Class D Soccer

Ashland: Brady Holmes, Gabriel Page; Central Aroostook: Bryan Anthony, Cody McCrum, Josh Thomas; East Grand: Stephen Rowe; Easton: Paul Bonner, Camden Michaud, Owen Sweeney; Fort Fairfield: Joel Cormier, Blake Senal, Kobe West; Hodgdon: Jeremiah Goff, Elijah Matheson, Josh McGillicuddy; Katahdin: Kadin McNally; Madawaska: Carson Cyr, Robbie Lausier, Justin Pelletier; Southern Aroostook: Xavier Morales; Van Buren: Emmanuel Deschaine, Henry Hebert, Gabriel Morales; Washburn: Aidan Churchill, Benjamin Turner; Wisdom: Carter Pelletier, Sam Roy

Girls Class B/C Soccer

Caribou: Sage Dubay, Brooke Moir, Edie Shea, Gabbie Sutherland; Fort Kent: Gabby Martin, Nancy Martin, Lacy Pelletier, Sydney Philbrook; Houlton: Emma Ardell, Breanne Barton, Samantha Johnson; Presque Isle: Rhylee Kinney, Olivia Kolhbacher

Girls Class D Soccer

Ashland: Gabby Ayotte, Danni Carter, Willow Hall; Central Aroostook: Libby Grass; East Grand: Jayden Williams, Emma Davis; Easton: Abigail Bugbee, Maggee Currie, Isabella Hollis; Fort Fairfield: Camryn Ala, Eva Callioras, Kennedy Bencivenga; Hodgdon: Emma Drew, Mikyla Howland, Sabra Scott; Katahdin: Emily Beyer, Charlotte Hartt, Danielle Libby; Madawaska: Chantel Ackley, Peyton Cyr, Emma Pelletier; Southern Aroostook: Emma Nadeau, Paige Vose; Van Buren: Renee Lapointe; Washburn: Emma Johnston, Trin Saucier ; Wisdom: Emma Chamberland, Abbie Lerman, Olivia Ouellette;

Boys Cross Country

Caribou: Michael Cyr, Jordan Duplissie, Brady Miller, Ephraim Willey, Malachai Willey; Houlton: Daniel Ross, Jeremy Stone; Presque Isle: Jude Mosher; Washburn: Aidan Churchill, Ben Turner

Girls Cross Country

Caribou: Kayley Bell, Kennedy Levasseur, Ivy Riopelle; Fort Kent: Emma Landry, Annabelle Reardon; Houlton: Emmalyne Drake, Leanne Ross, Calli Sylvia; Presque Isle: Anna Jandreau, Amanda Winslow;

Golf

Central Aroostook: Will Durost, Stetson Nicholas; Fort Fairfield: Chase Coiley; Fort Kent: Sam Albert, Kayden Theriault; Houlton: Abby Fitzpatrick, Garett Harvey, Collin Moody, Alyssa Nightingale, Madalyn Quirk: Madawaska: Ian Beaulieu, Carson Cyr, Cam Derosier, Sam Dufresne, Justin Pelletier

Copyright 2020 WAGM. All rights reserved.