Advertisement

Aroostook League All stars announced

The Aroostook League All Star teams have been announced.
The Aroostook League All Star teams have been announced.(wagm)
Updated: 16 hours ago
Email This Link
Share on Pinterest
Share on LinkedIn

PRESQUE ISLE, Maine (WAGM) -The Aroostook League has announced the Spring All stars.

Aroostook League

2021 Spring All-Aroostook

Class B/C Baseball

Caribou: Riley Bouchard, Caleb Espling, Cory Herbert, Cameron Ouellette, Carter Quist; Fort Kent: Austin Delisle, Jaren Hartt, Ethan Raymond; Presque Isle: Chance Bragan, Evan Chapman, Michael Langley, Jackson Maynard

Class D Baseball

Ashland: Alden Routhier; Central Aroostook: Stetson Nicholas, Joshua Thomas; East Grand: Luke Grenier; Fort Fairfield: Blake Senal, Kobe West; Hodgdon: Silas Graham, Elijah Matheson, Austin Winslow; Katahdin: Bradley Hotham, Justin Hurlbert; Madawaska: Robert Lausier, Roderick Minor; Southern Aroostook/Houlton: Jacob Brooks, Garrett Harvey, Xavier Morales; Van Buren: Henry Hebert, Sam Hebert, Noah Martin; Washburn: Bowden Tate; Wisdom: Michael Roach, Sam Roy; Woodland: Dylan Damon, Cyrus Sewell, Keagan Wormell

Class B/C Softball

Caribou: Hannah Beauchamp, Brooke Moir, Abby St. Peter, Gabrielle Sutherland; Fort Kent: Larissa Daigle, Lyndsay Ouellette; Houlton: Bre Barton, Victoria Forbush, Hannah Foster, Maddie Marino, Emma Swallow, Drew Warman; Presque Isle: Hattie Bubar, Meg Casavant, Jocelyn Gagnon, Kiley Howlett, Rhylee Kinney

Class D Softball

Ashland: Kaitlyn Ferro, Willow Hall, Jamie Poulin; Central Aroostook: Maci Beals,; East Grand: Madeline Cowger Fort Fairfield: Camryn Ala, Kourtney West; Hodgdon: Sadie Thompson, Allie Winship; Katahdin: Maizy Cullen, Nikita Keim, Emma McNally, Jayden Stevens; Madawaska: Jessica Theriault; Southern Aroostook: Madison Russell, Paige Vose; Washburn: Trinity Saucier-Pellicer; Wisdom: Emma Chamberland, Lilly Roy; Woodland: Brooke Smith

Track Events – Boys

Caribou: Michael Cyr, Jordan Duplessie, George Ferland, Kyle LaBreck, Angel Riopelle, Malachai Willey; Presque Isle: Brayden Castonguay

Field Events – Boys

Caribou: Riley Connolly, Seth Lister; Presque Isle: Jacob Devine

Track and Field Events – Boys

Caribou: Ethan Holdsworth, Caleb Robbins; Presque Isle: Malachi Cummings, Xavier McAtee, Conner Michaud, Jonah Roy; Washburn: Christopher Tardie Emery Plourde 2021 Track Champion Award: Conner Michaud, Presque Isle

Track Events – Girls

Caribou: Mariena St. Peter; Houlton/GHCA: Emma Ardell, Isabella Ardell, Leanne Ross; Presque Isle: Delaney Alward, Adelaide Baser, Reagen Deschene, Emma Jordan, Amanda Winslow

Field Events – Girls

Caribou: Afton Marker; Houlton/GHCA: Kaitlyn Kenney; MSSM: Cecilia Corey;

Track and Field – Girls

Caribou: Edie Shea; Fort Fairfield: Annika Reynolds; Fort Kent: Gabby Martin, Lacy Pelletier; Houlton/GHCA: Ariana Ardell, Elena Ardell, Emmalyne Drake, Samantha Johnson; Presque Isle: Lindsey Himes, Annalise Jandreau

Howard Lello 2021 Track Champion Award: Annalise Jandreau, Presque Isle

Tennis Singles – Boys

Caribou: Sawyer Deprey; Fort Kent: Sam Albert; Madawaska: Jordan Clavette; Presque Isle: Landon Thompson; Van Buren: Emmanual Deschaine

Tennis Doubles – Boys

Caribou: Abraham Bouchard and Cody Martin; Fort Kent: Oliver Caron and Nate Voisine; Presque Isle: Ben Duprey and Jack Hallett; Van Buren: Blake Martin and Mikall Deschaine

Tennis Singles – Girls

Caribou: Livia Bouchard, Sage Dubay; Fort Kent: Anah Albert; Houlton: Raegan Perfitt; Presque Isle: Madison Hedrich;

Tennis Doubles – Girls

Caribou: Naomi Cote and Mia Theriault; Fort Kent: Gabby Martin and Lucy Pelletier; Presque Isle: Emma Deeves and Isabella Keegan; Van Buren: Mallory Beaulieu and Jazmine Ayotte

Copyright 2021 WAGM. All rights reserved.